Nenašli jste co hledáte? Kontaktujte nás         T. +420 773 118 345         E.

Aktuální informace

07. 09. 2016
Naše DNA je plná kódu, dobré nálady a kvalitní kávy. Přidej se k nám a staň se taky závislákem na kofeinu a dobře odvedené práci, která dává smysl!
07. 09. 2016
Příležitost projít neuvěřitelnou cestou k tomu stát se odborníkem na tvorbu webů. Mnohem rychleji, než my ostatní. Budeme tě mentorovat a ty s námi budeš tvořit skvělé weby, co mají smysl.
03. 08. 2016
Tento rok jsme našlápnuli do slušného pracovního tempa. Neustále něco vytváříme, měníme a nastal čas změnit i sebe. Proto se účastníme odborných školení, které posunou nejen nás, ale i naše projekty kupředu.
01. 07. 2016
V červenci nás čekají změny v provozu firmy. Dovolené, rekonstrukce kanceláře, posily týmu. Zde si přečtete více.
31. 01. 2016
Chcete si prohloubit znalosti v oblasti webdesignu nebo se naučit projektové či account znalosti z týmové práce? Pořádáme ve firmě stáže, tak nám napište;)
Kalendář

Kalendář aktualit

2017 2016 2015 2014

Online konference - efektivní využití času a snížení nákladů

Před příchodem vysokorychlostního internetu byly pracovních schůzky na denním programu zaměstnanců i majitelů firem. Cestováním na schůzky však vznikaly finanční náklady nemluvě o času stráveném na cestě. Proto se v současné době se čím dál více firem vydává cestou online konferencí a schůzek.

Online konference je snadno proveditelná a vhodná téměř pro jakýkoliv typ schůzky. Díky volně dostupným prostředkům (telefon, Skype) a pomocí funkce sdílené plochy lze docílit plnohodnotné schůzky, která nijak neutrpí na kvalitě.

Tak lze čas i finanční náklady určené pro schůzky omezit na úplné minimum a udělat konverzaci velmi efektivní. Praktický příklad přínosu můžete zanedlouho vidět na realizovaném zakázkovém projektu „Pro rodinu“ (viz. na konci článku).

Výhody online konference:

  • Obchodní partner ušetří mnoho času a financí, které by jinak vydal za cestování.
  • Vy ušetříte rovněž svůj čas – nemusíte hosta uvádět a usazovat, není potřeba řešit jednací prostor ani občerstvení.
  • Pohodlí – každá ze stran provádí jednání z místa, které je jí vlastní, cítí se dobře a prospívá to celkově pozitivnímu naladění.
  • Rychlá a efektivní komunikace obě strany mají tendenci mluvit k věci a neodbíhat od tématu, což je také velmi důležitá přidaná hodnota schůzky. Ve výsledku s partnerem netrávíte více času, než je skutečně nutné k vyřešení projektu.
  • Nižší cena projektu – firmy samozřejmě počítají s náklady na cestování a toto zahrnují do výsledných cen projektů. Jelikož odpadají náklady na dopravu a strávený čas cestováním, může tak dodavatel nabídnout lepší cenu.
  • Online schůzky jsou plnohodnotné – máte vizuální i hlasový kontakt.
  • Stačí Vám pouze osobní počítač, notebook nebo tablet s připojením na internet.

Prakticky jediná nevýhoda takovéto schůzky tedy tkví pouze v tom, že svého obchodního partnera nevidíte (pokud tedy není součástí jednání i kamera). Nemůžete si udělat představu o jeho vizáži a chování. Při strategických jednáních je to jistě důležité. Pro soustředění na projektové schůzky je to však často zanedbatelná drobnost.

Průběh online schůzky

Online schůzka i školení probíhá formou sdílené plochy a telefonického hovoru. Na obrazovce pomocí sdílené plochy vidíte to samé, co bychom Vám ukazovali na počítači v kanceláři, navíc můžete aktivně zasahovat do sdílené plochy. V konečném výsledku je to to samé, jakoby 2 lidé pracovali u stejného počítače. Verbální komunikace probíhá pomoci mobilního telefonu nebo přes Skype.

Vzájemné propojení a sdílení ploch je triviální záležitostí. Pro připojení budete potřebovat pouze spustit malý program, kde zadáte připojovací heslo, která Vám zašleme a obratem uvidíte obsah naší obrazovky.

Online schůzka & konference umožňuje velice efektivní komunikaci mezi partnery a zákazníky, navíc se schůzky můžete zúčastnit prakticky kdekoliv např. z pohodlí svého místa v kanceláři či z domova. Jedná se o účinné řešení projektu na dálku.

Vzhledem k množství výhod, které internetové konference přináší, se stále více firem obrací právě k tomuto typu řešení. Díky zavedení efektivních online schůzek jsme schopni i my řešit mnoho projektů na dálku, u kterých se tento způsob komunikace pozitivně projeví na celkové ceně projektu.

Chcete se o možnostech online schůzek dozvědět více? Napište nám! Rádi se s Vámi dohodneme o možnostech realizace projektu na dálku.