Marek Čevelíček

Specializuju se na UX design a s weby mám 15 let zkušeností. Navrhuju weby na míru a zlepšuju UX e-shopů. Mám široký rozhled a díky tomu šetřím váš čas.


Co má největší vliv na to, že odvedeš dobrou práci?

Marek Čevelíček / profile photo

 I zázrak musíš umět prodat (skvělá přednáška→). Prezentace nakonec rozhodne, jestli tvoje práce uvidí světlo světa. Musím se zaměřit hlavně na to, co je důležité a umět zdůvodnit svůj postup.

 Mám hodně různorodou práci – rychlou komunikační činnost nemůžu míchat s přemýšlivou nebo kreativní prací. Striktně to odděluju na samostatné dny a je to hyper-efektivní.

 Pro mě je důležité, ať si s klientem rozumíme. Náš obor je složitý a i když se snažím všechno vysvětlit, potřebuju na začátku dost důvěry.

Know-how

Přednáším o UX a návrhu webů – viz sekce Know-how→

Píšu potřehy o webdesignu na Twitteru→ a LinkedInu→ 

Publikuju na firemním blogu→ a osobním blogu→

Můžete si přečíst, co jsem napsal:
→ Jak zlepšujeme UX použitelnost webů a e-shopů 
→ UX designer nebo terapeut 

Mám široký rozhled a díky tomu šetřím váš čas. Snažím se najít a řešit především důležité problémy a nepálit čas na maličkostech.

Chodím na srazy komunit SEO jako Brno, Real UX camp, Barcampy, UX Brno, Frontendisti.

Ročně napíšu 10 a přečtu asi 500 článků a případových studií, převážně o UX.

Pár užitečných věcí ze mě vytáhli v rozhovoru pro Váš-Hosting.cz

Pomáhám lidem s weby často i zadarmo: https://www.jakjetomozne.cz

Za 15 let mi prošlo pod rukama přes 500 projektů. Něteré najdete v referencích→

Od 13 let sportuju a ve sportu mě baví různorodost, takže jsem začínal posilovnou, pak silový trojboj, thaibox, crossfit, vzpírání a v létě plavu a chodím ven na workouty.

Fun facts

V práci chci být prudce efektivní, ale mimo to strašně rozhazuju časem. Mám menší obsesi z detailů a musím se toho systematicky zbavovat, protože moje druhá obsese je dodržovat paretovo pravidlo. Hustý, že? Mám rád náhodu a rád vytvářím náhodné situace. Někteří lidi mě za to nemají moc rádi :)

 

Moje nejnovější články na blogu


Pondělí, 10.02.2020, Marek Čevelíček

„Chtěl bych se naučit něco nového, abych byl v LQD užitečnej. Co potřebuju umět, abych byl v dalších letech lepší designer?“

Středa, 27.11.2019, Marek Čevelíček

Školení o psaní většinou slouží k tomu, abyste se naučili psát. Ottovo školení copywritingu je jiné. Naučí vás především správně přemýšlet. To psaní přijde časem samo.