Marek Čevelíček

Specializuju se na UX design a s weby mám 17 let zkušeností. Navrhuju weby na míru a zlepšuju UX e-shopů.


Co má největší vliv na to, že odvedeš dobrou práci?

Marek Čevelíček / profile photo

 I zázrak musíš umět prodat. Prezentace nakonec rozhodne, jestli tvoje práce uvidí světlo světa. Musím řešit důležité věci a umět to vysvětlit.

 Rychlou komunikační práci nemůžu míchat s kreativní prací. Odděluju to na samostatné dny a funguje to.

 Pro mě je důležité, ať si s klientem rozumíme. Náš obor je složitý a i když se snažím všechno vysvětlit, potřebuju na začátku dost důvěry.

Know-how

Přednáším o UX a návrhu webů – viz sekce Know-how→

Píšu potřehy o webdesignu na Twitteru→ a LinkedInu→ 

Kromě firemního blogu publikuju ještě tady→

Můžete si přečíst, co jsem napsal:
→ Jak zlepšujeme UX použitelnost webů a e-shopů 
→ UX designer nebo terapeut 

Setkal jsem se už s hodně různými weby. Snažím se najít a řešit především důležité problémy a nepálit čas na maličkostech.

Ročně napíšu 10 a přečtu asi 500 článků a případových studií, převážně o UX. Chodím na srazy komunit SEO jako Brno, Real UX camp, Barcampy, UX Brno, Frontendisti.

Pár užitečných věcí ze mě vytáhli v rozhovoru pro Váš-Hosting.cz. Pomáhám lidem s weby často i zadarmo: https://www.jakjetomozne.cz. Za 15 let mi prošlo pod rukama přes 500 projektů. Něteré najdete v referencích→

Od 13 let sportuju a ve sportu mě baví různorodost. Začínal jsem v posilce, silový trojboj, thaibox, crossfit, vzpírání a v létě chodím ven na workouty.

Fun facts

V práci chci být prudce efektivní, ale mimo to strašně rozhazuju časem. Mám menší obsesi z detailů a musím se toho systematicky zbavovat, protože moje druhá obsese je dodržovat paretovo pravidlo. Hustý, že? Mám rád náhodu a rád vytvářím náhodné situace. Někteří lidi mě za to nemají moc rádi :)

 

Moje nejnovější články na blogu


Pátek, 05.03.2021     Marek Čevelíček

V posledních 3 letech jsem lidem rozmluvil asi 20 nápadů na webové/mobilní aplikace. Nedávno jsem slyšel, že jim rozmlouvám jejich splněný sen. Já tvrdím, že je spíš chráním od noční můry.

Pondělí, 30.11.2020     Marek Čevelíček

Zadarmo to dělat nechceš. Ale když nevíš, jak to prodat, zadarmo to nakonec uděláš.