Marek Čevelíček

Specializuju se na UX design a s weby mám 15 let zkušeností. Navrhuju weby na míru a zlepšuju UX e-shopů. Mám široký rozhled a díky tomu šetřím váš čas.


Co má největší vliv na to, že odvedeš dobrou práci?

Marek Čevelíček / profile photo

 I zázrak musíš umět prodat (skvělá přednáška→). Prezentace nakonec rozhodne, jestli tvoje práce uvidí světlo světa. Musím se zaměřit hlavně na to, co je důležité a umět zdůvodnit svůj postup.

 Mám hodně různorodou práci – rychlou komunikační činnost nemůžu míchat s přemýšlivou nebo kreativní prací. Striktně to odděluju na samostatné dny a je to hyper-efektivní.

 Pro mě je důležité, ať si s klientem rozumíme. Náš obor je složitý a i když se snažím všechno vysvětlit, potřebuju na začátku dost důvěry.

Know-how

Přednáším o UX a návrhu webů – viz sekce Know-how→

Píšu potřehy o webdesignu na Twitteru→ a LinkedInu→ 

Publikuju na firemním blogu→ a osobním blogu→

Můžete si přečíst, co jsem napsal:
→ Jak zlepšujeme UX použitelnost webů a e-shopů 
→ UX designer nebo terapeut 

Mám široký rozhled a díky tomu šetřím váš čas. Snažím se najít a řešit především důležité problémy a nepálit čas na maličkostech.

Chodím na srazy komunit SEO jako Brno, Real UX camp, Barcampy, UX Brno, Frontendisti.

Ročně napíšu 10 a přečtu asi 500 článků a případových studií, převážně o UX.

Pár užitečných věcí ze mě vytáhli v rozhovoru pro Váš-Hosting.cz

Pomáhám lidem s weby často i zadarmo: https://www.jakjetomozne.cz

Za 15 let mi prošlo pod rukama přes 500 projektů. Něteré najdete v referencích→

Od 13 let sportuju a ve sportu mě baví různorodost, takže jsem začínal posilovnou, pak silový trojboj, thaibox, crossfit, vzpírání a v létě plavu a chodím ven na workouty.

Fun facts

V práci chci být prudce efektivní, ale mimo to strašně rozhazuju časem. Mám menší obsesi z detailů a musím se toho systematicky zbavovat, protože moje druhá obsese je dodržovat paretovo pravidlo. Hustý, že? Mám rád náhodu a rád vytvářím náhodné situace. Někteří lidi mě za to nemají moc rádi :)

 

Moje nejnovější články na blogu


Středa, 27.11.2019, Marek Čevelíček

Školení o psaní většinou slouží k tomu, abyste se naučili psát. Ottovo školení copywritingu je jiné. Naučí vás především správně přemýšlet. To psaní přijde časem samo.

Čtvrtek, 23.05.2019, Marek Čevelíček

Kolik stojí tvorba webu? Proč se webdesign přirovnává ke stavbě domu? Proč není dobrý nápad psát do poptávky požadované funkce? Mnoho otázek, na které najdete odpověď v rozsáhlém článku.