Nenašli jste co hledáte? Kontaktujte nás         T. +420 773 118 345         E.

Naše služby

Napište si o více informací

Aplikace na zakázku

Vyvíjíme webové on-line aplikace na zakázku na platformě PHP a MySQL. Dbáme na efektivní vývoj, při kterém využíváme naše znalosti a zkušenosti z předchozích projektů. Naše návrhy aplikací jsou finančně rentabilní a funkčně ověřené v praxi.

Zakázkový vývoj se u nás řídí tímto postupem

1. Konzultace projektu
Zjistíme od Vás podrobnosti o požadovaných vlastnostech aplikace. Máte-li připraveno zadání projektu, projdeme s Vámi proveditelnost. Pokud zadání nemáte, projdeme alespoň Váš nápad a minimálně si od nás odnesete otázky k zamyšlení.

2. Příprava zadání projektu - specifikace
Na základě konzultace můžete zkusit sepsat podrobné zadání - viz. kapitol
a "Co byste měli mít připraveno".

Alternativně Vám také můžeme vypracovat zadání u nás - je to výhodné především v případě, že chcete zadání použít jako podklad pro výběrové řízení a nemáte dostatek zkušeností s jeho tvorbou.

3. Odhad ceny
Připravíme Vám cenový odhad, případně sepíšeme poznámky k projektu. Snažíme se vždy stanovit cenu za střední složitost aplikace. Zadání projektu lze často vyložit buď zcela jednoduchým, ale také velmi propracovaným zpracováním. Některé funkce se však považují za samozřejmé (například obnova hesla u přihlášení) - to je tzv. střední rozsah složitosti aplikace. Střední odhady ceny se podle typu aplikace mohou ve výsledku lišit - běžně +/- 20-50% ceny.

4. Návrh aplikace (začátek spolupráce)
Pokud souhlasíte s rámcovým odhadem na rozpočet, právě zde začínáme naši spolupráci. K projektu je potřeba vytvořit podrobný návrh, který bude sloužit pro odhad finální ceny. Tato cena bude také uvedena ve smlouvě.

V určitých případech může být i finální cena stanovena rozpočtem - to určíme vždy podle typu aplikace. Týká se to především případů, kdy není dostatek času na vypracování podrobného návrhu a musí se začít pracovat s rámcovým.

Návrh systému již obsahuje konkrétní zadání pro grafiky a programátory. Patří sem také návh všech wireframů. V návrhu se příjde často i na většinu kolizí ve funkcích aplikace. Tato práce je náročná a před zahájením této fáze vystavujeme objednávku na vypracování návrhu systému. Také od nás před zahájením dostanete fakturu, která odpovídá předpokládanému rozsahu práce na zpracování návrhu aplikace. Výsledkem této fáze bude Váš kompletní návrh systému.

5. Zpracování grafiky aplikace
Podle navržených wireframů - viz. kapitola "Grafický vzhled". Někdy jde tato práce od ruky, jindy je potřeba více času, abychom se trefili do Vašeho vkusu, ale vždy se nám nakonec povede dodat kvalitní design. Po odsouhlasení grafiky začíná kódování designu a programování (většinou souběžně).

6. Programování, ladění, testování
Programování je poměrně dlouhá část procesu, po kterou pravděpodobně neuvidíte příliš mnoho výstupů. Před začátkem ostrého provozu (tzv. release systému) se aplikace nejdříve spouští jako beta verze, kterou testují programátoři a následně probíhá i nezbytný "user testing" (tzn. testování aplikace potencionálními uživateli). Testování systému je zahrnuto v ceně systému. Počítá se zde však rovněž s významnou účastí zákazníka. Všechny chyby aplikace jsou dohodnutým způsobem reportovány a report putuje opět programátorům.

7. Instalace a spuštění systému (dokončení)
Instalace na server, kontrola serveru a jeho parametrů. Následně probíhá zkušební provoz. Hrozí-li, že by aplikace mohla server přetížit nebo obsahovat závažné chyby, můžeme zajistit po domluvě podrobný monitoring a případně vyhradit extra čas na dodatečné práce. V této fázi se lze dohodnout také na sestavení prémiového servisu - viz. níže "Servisní služby".

Co byste měli mít připraveno

Doporučujeme Vám mít podrobně rozmyšlený projekt! Není vhodné přijít jen s rámcovým nápadem, pokud potřebujete přesnější nacenění. Čím podrobnější budete mít zadání, tím lépe a přesněji můžeme spočítat cenu systému.

Svůj projekt si určitě dobře promyslete. Vyhraďte si na něj dostatek času. Zadání můžete psát neformálně a také nemá smysl dávat do zadání např. konkrétní technologie, pokud si nejste dostatečně jisti, že na nich projekt musí být postaven. Mnoho komentářů Vám totiž napíšeme do Vašeho zadání spolu s naceněním, včetně dobrých rad - kde lze ušetřit, jak lze zjednodušit procesy v systému apod.

Nebojte se ve složitějších částech systému zajít do podrobností. Vaše komentáře nemusí být zcela konkrétní, ale při nacenění se rádi dozvíme, jak nad projektem přemýšlíte.

Rozsah zadání se někdy může vejít kompaktně na cca 2-3 strany. Většinou jsme ale rádi za podrobnosti a zadání v rozsahu 5-10 stran je asi to nejlepší, co pro Vaši spokojenost s naceněním můžete udělat.

"Mám nápad na projekt, ale opravdu se mi nedaří sepsat smysluplné zadání."
→ Zastavte se u nás.
 (nebo) Projekt lze někdy probrat i po telefonu. Určitě je ale potřeba počítat s tím, že odhadovaná cena bude ve velkém rozsahu. Podrobná cena je vždy odvozena od podrobného zadání.

Grafický vzhled

Web je vždy zpracován v designu na zakázku podle preferencí zákazníka – barevnost, sladění s logem firmy, vyhovující požadavkům na přehlednost informací a snadnou orientaci. Kvalitu grafiky si můžete zkontrolovat v našich referencích nebo Vám rádi ukážeme portfolio dalších grafických návrhů.

Z hlediska grafiky je brán významný zřetel na uživatelskou použitelnost webu a atraktivní zpracování. Vytváříme precizní a moderní grafické návrhy. Dbáme na detaily a celkový dojem.

Jak navrhujeme web

Při návrhu struktury i uživatelského rozhraní webu používáme ověřené postupy. Před tvorbou grafiky navrhujeme tzv. wireframy (drátové modely) – viz ukázka.


Wireframe úvodní strany projektu – návrh uživatelského rozhraní (1) a výsledná grafika (2)

Výsledná grafika se musí líbit! Musí se líbit Vám, musí se líbit lidem a v neposlední řadě se musí líbit i nám s ohledem na správnost použití a programovací techniky. Před zahájením práce s Vámi probereme, jaký grafický styl upřednostňuje, případně poskytneme ukázky hotových grafických návrhů. Upozorníme Vás, pokud byste svými požadavky vybočili z principů návrhu webu.

--
V případě, že si grafiku dodává zákazník: kontrolujeme její kvalitu a vhodnost pro náš redakční systém. Grafiku dále upravíme nebo dokončíme rozpracovanou. Téměř vždy grafické návrhy klientů doplňujeme o naše postřehy a zkušenosti s designem. Dopracování grafiky je zpoplatněno individuálně.

Používané technologie

  • PHP - Zend Framework, Nette
  • MySQL, PgSQL
  • JavaScript - jQuery
  • Bootstrap - responzivní layouty

Nevyvíjíme systémy založené na "open source" projektech jako Wordpress, Joomla, Drupal, PrestaShop ani jiných. Používáme vlastní framework pro vývoj zakázkových aplikací a jejich administraci.

Servisní služby

Po dobu záruky je k dodanému systému poskytována základní podpora v ceně aplikace, na kterou se můžete vždy obrátit pro řešení problémů, s dotazy i prosbou o radu. Příplatkové služby jsou podpora v cizím jazyce (angličtina) a telefonická podpora.

Pro náročnější zákazníky nebo vyžaduje-li to povaha aplikace, máme k dispozici také prémiový servis - SLA (servisní smlouva). Servis je vždy navrhován individuálně podle povahy systému. 

Reference

Naše vybrané zakázkové aplikace:

Pokud nemáte přesnou představu o podobě Vašeho projektu, rádi ho s Vámi projdeme. Zastavte se u nás. Váš projekt můžeme zhodnotit, odhadnout cenový rozsah nebo poradit se zadáním - kontaktujte nás.