Marek Čevelíček

UX designér se specializací na e-shopy a webové aplikace


Pracuju s UX převážně v e-commerce a digitálních aplikacích, ale dovedu pro vás navrhnout i zadání informačního systému.

  • UX pro e-shopy – Zvyšování konverzního poměru (CRO), zlepšení použitelnosti a přesvědčivosti. Provedu UX audit vašeho e-shopu a pomůžu vám odstranit úzká hrdla, která brání dokončení objednávky a brzdí váš e-shop.
  • Uživatelské testování – provedu uživatelské testování vašeho webu, e-shopu nebo aplikace. Zjistím, kde mají uživatelé nejčastější problémy a pomůžu vám je vyřešit. Přinesu vám vhled do způsobu jejich přemýšlení a rozhodování a najdu příležitosti, které by jinak zůstaly skryté.
  • Zadání redesignu / zadání pro vývoj – Vytvořím srozumitelné zadání změn aplikace ve formě wireframů, prototypu, případně i finálních grafických změn. Zadání doplním o dokumentaci a komentáře k implementaci. Pomůžu vašemu týmu pochopit změny, provedu je zpracováním a zkontroluji finální výsledek.

Zlepšuji digitální aplikace, aby se lidem líp používaly a díky tomu majitelům víc vydělaly.

Jak pracuji:

  • Audit UX – Základem pro mou práci jsou správné informace. Většinou začínám konzultací vašeho problému a UX auditem.
  • Uživatelský výzkum – Polovina informací je u vašich uživatelů. Uživatelský výzkum dělám, abych rozšířil obzor a získal nové nápady. Používám k tomu hloubkové rozhovory, testování s uživateli, dotazníky, data, mousetracking a heatmapy.

Proč bych vás měl zajímat:

  • Mám 15 let zkušeností převážně s UX v e-commerce.
  • Rozumím vývoji. Vystudoval jsem VUT – Fakultu informatiky a 10 let jsem vyvíjel. Znám technické souvislosti frontendu i backendu a dovedu navrhovat technicky snadno proveditelné úpravy. Šetřím čas vývojářům.
  • Přednáším o UX na konferencích, publikuji články. Třetinu času strávím vzděláváním. Mám přehled o trendech, metodách a umím dobře vysvětlit podstatu problému i navržené změny.
  • Dobře řídím projekty. Pracuju rychle, jsem pečlivý a dobře připravený. Co jde, snažím se předvídat. Že bych nestihl termíny, se mi stane zřídka.

Moje hodinová sazba je 2.000 Kč/h. Konzultace a školení stojí 5.000 Kč/h. Projekty obvykle naceňuju dopředu s rozpočtem jako ucelený balík UX práce. Na dlouhodobou spolupráci vám nabídnu zvýhodněné ceny. Jsem plátce DPH.

Jsem člen Asociace UX designérů, přispívám a účastním se srazů UX komunity, mentoruji UX designéry.

Jsem partner Shoptet

Pracoval jsem pro

 

Vystupoval jsem na 20 konferencích

...a předvedstavil jsem přes 30 přednášek, desítky rozhovorů, školení a videokurzů o UX, e-commerce a best practices. Některé z nich najdete tady:

ShopCamp: UX faily na e-shopech. Jak je nedělat?

ShopCamp: Důvěryhodnost a přesvědčivost

Marek Čevelíček - Digisemestr UX

Digisemestr – UX kurz
Digisemestr.cz

Marek Čevelíček - PeckaPodcast - UX a CRO

PeckaPodcast: UX a CRO
▶ Soundcloud

Marek Čevelíček - WordCamp Praha 2020

Nejčastější UX chyby na webech
▶ Přednáška

Marek Čevelíček - Barcamp Praha 2019

Zlepši svůj web!
▶ Přednáška


Unihunt - UX stáže ve firmách 

„Zatím každý to tady používal trochu jinak, než jsme to navrhli. Nedivím se, že některé funkce nenašli, protože tímhle postupem bych to nenašel taky.“ (...z testování použitelnosti)

open your eyes
Otevřete oči – UX vám pomůže najít skryté problémy uživatelů, které brzdí váš web.