Jak postupujeme při tvorbě webových stránek

Podívejte se, jak vypadá náš návod na tvorbu kvalitního webu. Že to není jednoduché? Když to vezme do ruky odborník, tak to jde svižně. Postup je univerzální a funguje dobře na web malého i velkého formátu. Jeho výhody ale oceníte hlavně u většího webu. Pomůžeme vám sestavit správný rozsah jednotlivých kroků, abyste dostali kvalitní web a přitom byl pro vás finančně dostupný.


První fáze: Návrh webu


1. Sběr informací

Zahrnuje konzultace s vámi, s vašimi zaměstnanci a především s vašimi stávajícími zákazníky. Je pro nás důležité, abychom detailně pochopili v čem podnikáte a čeho chcete dosáhnout. Pak je na nás zajistit vám zpětnou vazbu od reálných zákazníků.

2. Obsah webu

Dále pracujeme s obsahem a je pro nás podstatné vědět, co chcete na webu sdělit nebo co konkrétního chcete prodat. V žádném případě ale ne jen tak naslepo, každý text má totiž své místo a řád. Obsah webu je váš virtuální obchodník a ten rozhoduje, jestli na webu prodáte, nebo ne. Proto má smysl do obsahu investovat, tedy věnovat tvorbě textu přiměřené množství času.

3. Struktura webu

Informace následně utřídíme do snadno pochopitelné struktury a zeptáme se opět vašich zákazníků, jestli tomuto rozložení rozumí. Navrhneme řešení menu, jednotlivé funkce webu a výstupem budou interaktivní wireframy kompletního webu.

4. Uživatelské testování

Zajistíme, aby vytvořený návrh webu byl pro uživatele srozumitelný a použitelný. Ověříme, jestli v návrhu nic nechybí a zda plní předem definované cíle. Do návrhu doplníme komentáře o funkčnosti jednotlivých prvků pro vaše lepší porozumění.


Mezikrok: Nacenění webu podle návrhu

Druhá fáze: Tvorba webu


1. Design webu

Vytvoříme grafickou podobu pro všechny stránky webu. Zeptáme se vás na firemní barvy či brand manuál. Budeme postupovat podle vašich osobních preferencí, popřípadě vytvoříme mood board, abychom se trefili do vašeho stylu.

2. Převod do HTML

Vytvoříme responzivní a bezpečný HTML kód, který doladíme k zobrazení na různých zařízeních. Váš web bude poté perfektně fungovat na mobilu, desktopu i tabletu. Postaráme se také o správné zobrazení v nejpoužívanějších prohlížečích.

3. Programování

Nasadíme web na náš redakční systém nebo administraci a doprogramujeme funkce, které jsou v návrhu webu. Nezapomeneme na uživatelské účty, registrace, formuláře, propojení s jinými weby nebo službami a další funkce a moduly.

4. Testování funkčnosti

Zpřístupníme vám web k nahlédnutí a společně jej otestujeme, zda vše funguje tak, jak má. Sepíšeme chyby z našeho interního testování a opravíme je. Poté opravíme případné nedostatky, které objevíte vy při prvním proklikávání webu.

5. Plnění webu obsahem

Web pomůžeme naplnit obsahem a zaškolíme vás jak jednoduše pracovat s administrací. Obsah si většinou budete plnit vy sami, protože se u toho dobře seznámíte se systémem a ušetříte za práci editora. Navíc vy sami rozumíte svému produktu nejlépe a proto vaše texty budou mnohem hodnotnější.

6. Spuštění webu

Přesměrujeme vaše původní URL adresy na nové, vše pečlivě nastavíme a napojíme na analytické nástroje. Dále nastavíme objednané uživatelské testování. Naše weby vypustíme do světa jen s kvalitním hostingem a na bezpečném serveru. Ve chvíli, kdy si budeme stoprocentně jisti, že je vše v pořádku, web spustíme. 


Support a optimalizace

Po spuštění webu s vámi sledujeme, zda prezentace plní předem stanovené cíle. Na základě výsledků testování webdesign zoptimalizujeme. Poskytneme vám support při provozu webu na 1 rok zdarma a pro náročné weby zajistíme prioritní support se servisní smlouvou, nebo s rozšířenou zárukou.


Chci od vás vytvořit web

Zadání je často potřeba upřesnit a telefonicky je to nejrychlejší